неділя, 8 листопада 2020 р.

День української писемності та мови

Вітаємо з Днем української писемності та мови!

 Це свято щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців "Повісті минулих літ", яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань. 
    Раніше існувала така традиція: 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, потім йшли до церкви, щоб поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися за успіхи дітей у навчанні. 
    Нині на День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають рідну мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Долучаймося і ми до ювілейного диктанту!

Пам'ятайте, що для збереження державної мови необхідно спілкуватися нею, шанувати й розвивати свої знання. Це допоможе нам зберегти єдність країни, адже недарма говорять: «Мова - ДНК нації, її гордість та сила!»

Йожикова Ірина, 11-Б

Немає коментарів:

Опублікувати коментар